• HODOWLA NOREK TO JEDNA Z BARDZIEJ ROZWINIĘTYCH GAŁĘZI POLSKIEGO ROLNICTWA

  Branża rozwija się bez dodatkowych dopłat

 • POLSKA ZAJMUJE 2 MIEJSCE
  W EUROPIE W PRODUKCJI SKÓR

  Nasze produkty są znane i cenione na całym świecie

Opublikowano

czwartek, 27, kwiecień 2017 12:28

73 proc. Polaków popiera hodowlę zwierząt futerkowych!

Według badania IPSOS przeprowadzonego na 1000 osób z całej Polski 73 proc. popiera hodowlę zwierząt futerkowych pod warunkiem, że hodowcy dbają o dobrostan zwierząt i prowadzą hodowle zgodnie z prawem.

Badanie zostało przeprowadzone na 1000 osób w wieku od 18 do 60 lat obu płci zamieszkujących zarówno miasta, jak i tereny wiejskie, na zlecenie Fur Europe – organizacji zrzeszającej hodowców zwierząt futerkowych z całej Europy.

Dla ponad 74 proc. ankietowanych głównym kryterium przemawiającym za istnieniem hodowli zwierząt futerkowych są „warunki życia panujące na fermie”.

Ponad 73 proc ankietowanych jest przekonanych, że o dobro zwierząt hodowanych na futro dba się tak samo, jak w przypadku zwierząt hodowanych w Polsce dla mięsa.

Wartym zaznaczenia jest fakt, że blisko 72 proc. respondentów odpowiedziało, że „nie uważa, by media w Polsce w rzetelny sposób informowały o wszystkich aspektach hodowli zwierząt futerkowych”. Jednak mimo to ich wiedza jest dobra ponieważ 61 proc. uznało, że „moja wiedza o hodowli zwierząt futerkowych w Polsce jest wystarczająca, więc moja opinia na ten temat nie wynika z uprzedzeń”.

Fur Europe/EZ/Fot.: enorka.info

 • Produkcja skór norek, norki, hodowla norek, fermy futrzarkie
 • Fermy zagospodarowują 600000t odpadów, hodowla norek, ferma norek, norka amerykańska, norki,
 • informator, hodowla norek, ferma norek, norka amerykańska, norki,
 • informator, hodowla norek, ferma norek, norka amerykańska, norki,